20 maja 2015

Zapowiedź

Mój blog znów świeci pustkami, lecz nie przez wzgląd na brak weny czy chęci do pisania, wręcz przeciwnie, mam mnóstwo pomysłów kostiumowych i to one zajmują większość mojego czasu.

 


Kroją się aż 3 kreacje, jedna nie jest całkowicie nowa, ale powstaje w nowej odsłonie z nowymi dodatkami.
 Druga jest ciekawym połączeniem historycznej bluzki z garderoby mojej praprababki i spódnicy szytej dziś, ale z historycznych wykroi i tkanin.

Trzecia z kolei jest novum. Pierwszy raz zdarzyło się, że suknia jest już (prawie- wystarczy dodać 4 fiszbiny) całkowicie ukończona, a gorset i halka są jedynie w wykrojach.

              osiemnastowieczne trzewikiPlanuję wykonać też kilka dodatków, ale to zależy od chęci i czasu (gorzej jak wszystko wydaje się być już zaplanowane, a nagle strzeli mi do głowy aby uszyć coś całkiem innego).  
Na razie wstrzymam się z publikowaniem strojów do całkowitego ukończenia projektów, co nie potrwa już zbyt długo. (Jednak Wy możecie domyślać się i wnioskować co będzie czym)
Postępy możecie śledzić na moim profilu facebookowym, a także tu.

Oprócz szycia planuję też pojawić się na dwóch piknikach historycznych (moich pierwszych o.o )
 
Na koniec pragnę życzyć Wam owocnego szycia.
A więc do kolejnego postu, a może do zobaczenia ?

2 komentarze:

  1. A, dziękuję - jutro akurat mnie szycie czeka :) A pojutrze widzimy się na pikniku :D Jestem bardzo ciekawa Twojego stroju ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To będzie tylko przeróbka, trochę jak odświeżanie starej sukni przed kolejnym balem( bo w tej samej dwa razy przecież nie wypadało iść ;)

      Usuń

Pisząc komentarz, współtworzysz tego bloga razem ze mną. Wzbogacasz wiedzę swoją, moją i innych, jednocześnie podsycając ogień pasji. Dziękuję Ci za to. V.R.